Дубаи фармација колеџ

Дубаи фармација колеџ

Dubai Pharmacy College Details

  • земја : Обединети Арапски Емирати
  • Сити : Дубаи
  • Акроним : DPC
  • основана : 1992
  • студентите (прибл.) : 2000
  • Не заборавајте да го discuss Dubai Pharmacy College
Enroll at Dubai Pharmacy College

Преглед


Јас лично се изведе огромно задоволство да им служи на аптека образование во оваа земја, преку воспоставување на Дубаи фармација колеџ – што доведува до значајни кариера во служба на човештвото..

The College aims at preparing girls as Pharmacists and making them aware of their rights and duties stipulated on moral issues based on Islamic ethics and values. I am sure that most parents will be attracted towards such a specialized institution to educate their daughters.

Во период од две децении, Дубаи фармација колеџ покажа како извор на високи вредности и принципи, а посветен на специјализирани место за учење и пракса.

I wish the students of Dubai Pharmacy College all success.

Хаџ Саид бин Ахмед Ал Lootah
основач & претседател
Одборот на доверители

DPC е посветена да обезбеди акредитирани аптека образование на додипломски и постдипломски ниво на женските студенти врз основа на исламските вредности, унапредување на фармацевтската знаење преку истражување и служба на заедницата, со цел да им служи на аптека професија, научната заедница и јавните.

училишта / колеџи / оддели / курсеви / факултети


  • Undergraduate Pharmacy
  • Clinical Pharmacy
  • Pharmaceutical Products development


Дали сакаш discuss Dubai Pharmacy College ? Секое прашање, коментари или критика


Dubai Pharmacy College on Map


Фото


слики: Дубаи фармација колеџ официјалната Фејсбук
Сподели ја оваа корисни информации со вашите пријатели

Dubai Pharmacy College reviews

Join to discuss of Dubai Pharmacy College.
ТЕ МОЛАМ ЗАБЕЛЕЖИ: EducationBro списание ви дава можност да го прочитате информации за универзитети 96 јазици, но бараме од вас да ги почитуваат другите членови и да ја напушти коментари на англиски јазик.