Jumeira Универзитетот

Jumeira Универзитетот. Високото образование во Дубаи

Jumeira University Details

  • земја : Обединети Арапски Емирати
  • Сити : Дубаи
  • Акроним : JU
  • основана : 2012
  • студентите (прибл.) : 4000
  • Не заборавајте да го discuss Jumeira University
Enroll at Jumeira University

Преглед


Jumeira Универзитетот е акредитиран, приватна високообразовна институција која ги подготвува студентите за професионална кариера во бизнис, образование, Здравствени науки и исламски и арапски студии.

Ние сме посветени на обезбедување на напредни и поддржувачка средина за учење кои ги препознаваат талентот и негува аспирации.

Ние обезбеди најсовремена технологија објекти со можност да студираат во англиски и арапски јазик и да се обезбеди посебна настава и рекреативни објекти и за машки и женски ученици.

Добредојдовте на возбудлива образовни патување со Jumeira Универзитетот.

На Jumeira Универзитетот следиме холистичкиот пристап на образование со цел да се развие на нашите студенти во поединци опремени за да ексел во сите сфери на животот и се одразуваат на визионерски начин на размислување на Обединетите Арапски Емирати.

Преку академски совршеност, длабока почит кон вредностите, традициите и религијата, како и посветеноста на учење, Наша цел е да ги поттикне да ги исполни вашите академски и лични потенцијали во потполност.

Ние се гордееме со нашата култура и традиции. Нашите верувања и вредности се камен-темелник на нашиот пристап кон модерна образовна средина прифаќање на исламските вредности и локалните традиции.

Пред студентите на Универзитетот Jumeira, ние ветуваме вистинска учење. Ние ќе ве натера да размислувам за својата иднина, истражуваат вашите опции и да стане човек што сакаат да бидат: одговорен, успешни и вредни придонесувачи на вашата заедница.

Придружете ни се качат на патување на учење, откривање и аспирација.

Г-дин. Абдула AIMuhairi
претседател

официјален веб-сајт: http://ju.ac.ae/

училишта / колеџи / оддели / курсеви / факултети


  • Колеџот за бизнис администрација
  • Академијата за образование
  • Колеџот за здравствени науки
  • College of Islamic & Arabic Studies


Дали сакаш discuss Jumeira University ? Секое прашање, коментари или критика


Jumeira University on Map


Фото


слики: Jumeira Универзитетот официјалната Фејсбук

Видео

Сподели ја оваа корисни информации со вашите пријатели

Jumeira University reviews

Join to discuss of Jumeira University.
ТЕ МОЛАМ ЗАБЕЛЕЖИ: EducationBro списание ви дава можност да го прочитате информации за универзитети 96 јазици, но бараме од вас да ги почитуваат другите членови и да ја напушти коментари на англиски јазик.