Политика за приватност
Оваа политика на приватност е подготвен за подобро да им служи на оние кои се занимава со тоа како нивните "лични информации’ (PII) се користи онлајн. PII, како што е опишано во американскиот закон за приватноста и безбедноста на информациите, е информација која може да се користи самостојно или со други информации за да се идентификуваат, контакт, или лоцира еден човек, или да се идентификуваат на поединецот во контекст. Ве молиме внимателно прочитајте нашата политика на приватност за да се добие јасна слика за тоа како ние ги собираме, употреба, заштита или на друг начин се справува со Вашите лични податоци во согласност со нашата веб страница.
Кои лични информации ги собираме од луѓето кои го посетуваат нашиот блог, веб-сајт или апликација?
We do not collect information from visitors of our site or other details to help you with your experience.

Кога собираме информации?

Ние собираме информации од вас кога вие или внесете информации на нашиот сајт.

ни обезбеди со повратни информации за нашите производи или услуги,

Како ги користиме вашите информации?

Ние може да ги користат информациите кои ги собираме од вас кога ќе се регистрирате, направи купување, се регистрирате за нашите билтени, одговори на комуникација анкета или маркетинг, сурфање на веб-страница, или да користите некои други карактеристики сајт на следниве начини:

Како да се заштитиме вашите информации?

Нашата веб страна е скенирани на редовна основа за безбедносни дупки и познати слабости со цел да се направи вашата посета на нашиот сајт како безбедно е можно.

Ние ги користиме редовно Malware скенирање.

Ние не го користат SSL сертификат
Ние само се обезбеди статии и информации. Ние никогаш не побара за лични или приватни информации како имиња, е-мејл адреси, или броеви на кредитни картички.

 

Дали ние ги користиме "колачиња"?
Да. Cookies се мали фајлови кои сајтот или неговиот трансфер давател на услуги на хард дискот од вашиот компјутер преку вашиот веб прелистувач (ако ви овозможи) кој им овозможува на системите давателот на услугата на сајтот или да го препознае вашиот интернет пребарувач и го фати и да запомнат одредени информации. на пример,, Ние користиме cookies за да ни помогне да се сеќавам и обработка на предмети во вашата шопинг количка. Тие исто така се користи за да ни помогне да се разбере вашите параметри врз основа на претходни или тековни активности сајт, која ни овозможува да ви обезбеди подобри услуги. Ние, исто така, користи cookies за да ни помогне да ги собере агрегирани податоци за сајт сообраќај и интеракција сајт, така што можеме да ви понудиме подобри искуства сајт и алатки во иднина.
Ние користиме cookies за да ја:
Се разбере и да се спаси параметри корисникот за иднината на посети.
Пратете реклами.
Компајлирање агрегирани податоци за сообраќај и сајт интеракција сајт, со цел да им понуди подобри искуства сајт и алатки во иднина. Ние исто така може да се користи доверлив трети лица услуги што ја следат оваа информација во наше име.
Можете да изберете да имате на вашиот компјутер да ве предупредам секој пат колаче се испратени, или можете да одберете да ги исклучите сите колачиња. Ова го правите преку вашиот интернет пребарувач поставувања. Од прелистувачот е малку поинаква, погледнете во Help менито на вашиот интернет пребарувач да се научат на правилен начин да ги менувате вашите колачиња.
Ако го вклучите колачињата надвор, некои функции ќе биде исклучен. Тоа нема да влијае искуство на корисникот кои го прават вашиот сајт искуство поефикасно и не може да функционира правилно.
Сепак, се уште ќе биде во можност да се направи нарачка .
откривање на трети лица

Ние не продаваме, трговија, или на друг начин пренесуваме на надворешни страни Ваши лични информации, освен ако не им обезбеди на корисниците со претходна најава. Ова не ги вклучува веб хостинг партнери и други страни кои ни асистираат во работењето на нашата веб страница, водење на бизнис, или на издржување на нашите корисници, па додека тие страни се согласуваат да ги чува доверливо информациите. Ние исто така може да се ослободи информации кога тоа е порака е соодветно да се усогласат со законот, спроведување на нашиот сајт политики, или заштита на наш или други’ права, имотот или безбедноста.

Сепак, не-лични посетител информации може да се дадат на други страни за маркетинг, рекламирање, или други намени.

Трети лица линкови
повремено, по наше, ние може да вклучуваат или ќе им нудат на трети лица производи или услуги на нашата веб страница. Овие трети лица сајтови имаат одделни и независни политики за приватност. Затоа, ние немаме никаква одговорност или одговорност за содржината и активностите на овие поврзани сајтови. И покрај тоа, бараме да се заштити интегритетот на нашиот сајт и го поздравуваме секој повратни информации за овие сајтови.
Google

барањата од реклами на Google може да се сумира со рекламирање принципи на Google. Тие се ставаат во место за да се обезбеди позитивно искуство за корисниците. https://support.google.com/adwordspolicy/answer/1316548?hl = en

Ние ги користиме Рекламирање Google AdSense на нашата веб страница.
Google, како продавач на трети лица, користи cookies за да им служи на реклами на нашиот сајт. употреба на Google на стрела колаче овозможува да им служи на реклами на нашите корисници врз основа на претходните посети на нашиот сајт како и други веб-сајтови на Интернет. Корисниците можат да се вратиш на употребата на стрела колаче со посета на реклами на Google и содржината мрежа политика на приватност.
Воведовме следниов:
Демографија и интереси Пријавување

 

ние, заедно со трети лица продавачи, како што се Google користи прва партија колачиња (како што се колачиња од Google Analytics) и за трети лица колачиња (како што се колачиња Даблклик) или други трети лица идентификатори заедно да ги собере податоци за корисник интеракции со импресиите на рекламата и други функции рекламна сервис како тие се однесуваат на нашата веб страница.
Залагајќи се надвор:
Корисниците може да поставите опции за тоа како Google го рекламира на вас со помош страница на Google за рекламирање Подесувања. Алтернативно, можете да се вратиш со посета на страницата на мрежата Рекламирање иницијатива вратиш или со помош на Google Analytics вратиш Browser додадете на.
Закон за заштита на Калифорнија приватност на интернет
CalOPPA е првиот државен закон во државата да бараат комерцијални веб-сајтови и онлајн сервиси за да ја објавите политика на приватност. дофат се протега на законот и надвор од Калифорнија да се бара било лице или компанија во САД (и разбирливо светот) кој работи веб-сајтови собирање на лични информации од Калифорнија корисниците да објавувате видлив политика на приватност на својата веб-страница се наведува точно информациите се собираат и оние поединци или компании со кои се дели. – Види повеќе на: http://consumercal.org/california-online-privacy-protection-act-caloppa/#sthash.0FdRbT51.dpuf
Според CalOPPA, ние се согласувате со следниве:
Корисниците можат да го посетат нашиот сајт анонимно.
Откако оваа политика на приватност е создадена, ние ќе додадете врска кон неа на нашата страница или како минимум, на првиот значаен страница по внесувањето на нашата веб страница.
Нашата Политика на приватност линк ќе го содржи зборот "Приватност’ и може да се лесно да се најде на оваа страница е наведено погоре.
Вие ќе бидете известени за сите промени Политика за приватност:
На нашата Политика на приватност страница
Може да ги измените вашите лични информации:
Со меил
Влезете во вашиот профил
Како функционира нашиот сајт се справи Не следи сигнали?
Ние го почитуваме Не следи сигнали и Не следи, растителни колачиња, или користење рекламирање кога Не следи (dnt) механизам пребарувач е на место.
Дали нашиот сајт им овозможи на трети лица за следење на однесувањето?
Исто така, важно е да се напомене дека ние им овозможи на трети лица за следење на однесувањето
КУП (Децата Законот за заштита на приватноста на интернет)
Кога станува збор за собирање на лични податоци од деца на возраст под 13 години стар, на деца на интернет Законот за заштита на приватноста (КУП) става во контрола на родителите. Федералната комисија за трговија, Соединети Држави’ агенција за заштита на потрошувачите, засилува COPPA Правило, кои магии што операторите на веб-сајтови и услуги на интернет мора да се направи за да се заштити приватноста и безбедноста на децата на интернет.
Ние не конкретно пазар за деца на возраст под 13 години стар.
Практики на фер информации
Принципите за фер информации практики формираат столбот на законот за приватност во САД и концептите тие вклучуваат одиграа значајна улога во развојот на законите за заштита на податоци во целиот свет. Разбирање на принципите на фер информации пракса и како тие треба да се спроведе е од клучно значење да се усогласат со различни закони за приватност со кои се заштитат личните информации.
Со цел да бидат во согласност со фер информации практики ние ќе ги преземе следниве одговора акција, треба податоци повреда се случи:
Ние ќе ги извести корисниците преку известување во-сајт
Во рамките на 7 работни денови
Ние, исто така, се согласи да Индивидуални надомест на штета Принцип што бара лица имаат право легално да ги извршуваат извршни права против собирачи на податоци и преработувачи кои нема да се придржуваат на законот. Овој принцип бара не само што поединци поседуваат применливи права на корисниците на податоци, но, исто така, дека поединците се обратат до судовите или владините агенции да ги испита и / или да гони неусогласеност со процесори на податоци.
МОЖЕ Спам акт

Законот за CAN-SPAM е закон кој ги поставува правилата за комерцијални е-мејл, утврдува критериуми за комерцијални пораки, дава на корисниците на правото да се запре пораки да бидат испратени до нив, и магии строги казни за прекршоци.

Ние собираме вашата e-mail адреса, со цел да се:
Испрати информации, одговори на прашањата, и / или други барања или прашања
наредби процес и да се испраќаат информации и новости во врска со нарачки.
Ви испратиме дополнителни информации во врска со вашиот производ и / или услуга
Пазар на нашите мејлинг листата или ќе продолжат да испрати пораки до нашите клиенти, откако настанала оригиналниот трансакција.
Да биде во согласност со CANSPAM, ние се согласувате со следниве:
Не користете лажни или погрешни предмети или е-мејл адреси.
Идентификување на пораката како реклама на некој разумен начин.
Вклучување на физичката адреса на нашиот бизнис или сајт седиштето.
Следење на трети лица е-мејл маркетинг услуги за усогласеност, ако еден се користи.
Чест тргнете / отпишување барања брзо.
Им овозможи на корисниците да се вратиш со користење на линк на дното на секоја е-маил.

Ако во било кое време сакате да се откажете од добивањето иднина пораки, можете да ни e-mail на
Следете ги инструкциите на дното на секоја е-маил.

и ние веднаш ќе ги отстраните од Сите кореспонденција.

да контактирате со нас
Ако има било какви прашања во врска со оваа Политика на приватност, може да не контактирате со користење на информациите подолу.
http://educationbro.com
Khoriva улица, 50
Киев, 04071
Украина
support@educationbro.com
Последен пат изменето на 2016-07-05