Мардок Универзитетот

Мардок Универзитетот во Австралија

Murdoch University Details

 • земја : Австралија
 • Сити : Мардок
 • Акроним : MU
 • основана : 1975
 • студентите (прибл.) : 22000
 • Не заборавајте да го discuss Murdoch University
Enroll at Murdoch University

Преглед


Добредојдовте на Мардок Универзитетот, Перт, Западна Австралија.

Мардок Универзитетот е меѓународно призната како истражување предводени институција со флексибилен пристап кон учењето.

Нашите студенти работат заедно со специјалист истражувачите да се справи со повеќето критични глобалните предизвици.

Нашите дипломирани студенти се барани од страна на бизнис и индустрија, како резултат на учење со висок квалитет, мултидисциплинарен степен комбинации, врвни истражувања и релевантни реалниот свет учење.

Во Мардок Универзитетот во Перт, Австралија, ние сме горди да имаат повеќе од 22,000 студенти и 2,000 вработените од цела 90 различни земји, со желба да ја открие, ги користат нивните имагинации, и на крајот се направи разлика.

Се залагаме слободно размислување и да ги поттикне нашите Мардок заедницата да го споделат идеи, базен знаење и да пронајде нови начини на размислување. во Австралија, ние сме признати за одлична наставата, преседан истражување и нашиот голем број на задоволни студентите.

Во Западна Австралија, нашите Јужна Улица кампус има голем број на објекти, вклучувајќи еден сеопфатен ветеринар болница (само со коњски операциони сали WA е), инженеринг пилот постројка, на chiropractic клиника, Медиумски уметности центар и повеќе. Ние, исто така имаат кампуси во Сингапур, од спротивната страна на Националната библиотека во центар за образование,, и во Дубаи, каде што нашите студенти се користи state-of-the-art ТВ и радио студија, редакциите и уредувачки апартмани.

Ние сме признати како еден од водечките истражувачки институции во Австралија, како што се повеќе индустрии пласираат своите верувања и ресурси во нашите проекти да обезбедиме на нашите истражувања кандидати и научници со можност да се направи неверојатни откритија.

Мардок гледа можност за своите студенти да учествуваат во некоја форма на работа поврзана со искуство како суштинска форма на учење составен дел на секој од нашите курсеви. Работа Интегрирано учење на Универзитетот (САКАМ) Програмата има за цел да им обезбеди важна искуства за учење за студентите, додека овозможувајќи им да покажат нивните постдипломски вештини на работодавците.

училишта / колеџи / оддели / курсеви / факултети


 • Школата за уметности
 • School of Business and Governance
 • Факултетот за образование
 • School of Engineering and Information Technology
 • School of Health Professions
 • На Правниот факултет
 • School of Psychology and Exercise Science
 • Sir Walter Murdoch School of Public Policy and International Affairs
 • School of Veterinary and Life Sciences


Дали сакаш discuss Murdoch University ? Секое прашање, коментари или критика


Murdoch University on Map


Видео

Сподели ја оваа корисни информации со вашите пријатели

Murdoch University reviews

Join to discuss of Murdoch University.
ТЕ МОЛАМ ЗАБЕЛЕЖИ: EducationBro списание ви дава можност да го прочитате информации за универзитети 96 јазици, но бараме од вас да ги почитуваат другите членови и да ја напушти коментари на англиски јазик.